KARKONOSZE-ZAMEK CHOJNIK

Cześć,

Zapraszam na wycieczkę na Chojnik, która odbyła się 15 04 2018. Startowaliśmy z prywatnego  parkingu mapa gogle, płatny 10 zł za auto na dzień.  Parę kroków  od parkingu już było wejście do Karkonoskiego Parku Narodowego, płatne 6 zł, dzieci do 7 roku bezpłatnie. Najszybciej do  ruin można dojść czarnym szlakiem, ok 30-40 minut. Ale trochę za długu jechaliśmy by tak zrobić 🙂  i wyznaczyliśmy sobie trochę dłuższą trasę.

Początkowo schody, kostka brukowa ale po przejściu na zielony następnie niebieski szlak, zaczyna się ścieżka leśna. W zdecydowanej większości to jest las Bukowy, chyba mój ulubiony. Podoba mi  się ta przestrzeń w takich lasach. Na trasie jest sporo miejsc postojowych, przy których można spokojnie odpocząć.

Docieramy do ruin zamku, bilet wstępu 6 zł, dzieci do 6 roku bezpłatnie. Legenda????  Ruiny to zawsze ciekawe miejsce dla młodziaków i nie tylko. Na górze jest wieża widokowa. Jedyne czego brakuje to wyznaczone miejsce na ognisko L jest za to karczma w której można cos zjeść i  napić się kawy oraz toaleta płatna 2 zł.

Po dłuższej przerwie ruszamy w dół czarnym szlakiem. Najciekawsze co natrafiliśmy po drodze to jaskinia dziurawy kamień. Przez którą można się przecisnąć, całkiem długa i pod górę. Jak się okazało była to jedna z najważniejszych atrakcji tej wycieczki, zwłaszcza dla dzieci. Dlatego właśnie postanowiliśmy ją przejść dwa razy J

Podsumowując, to fajny trasa na wycieczkę, niezbyt skomplikowana ani wymagająca, przez ładny las. Na pewno zabrakło nam ogniska. W porównaniu do innych wycieczek sporo opłat (parking, park, ruiny i restauracja ze względu na brak ogniska) Jak wiadomo najważniejsza jest atmosfera podczas wspólnych wycieczek i to jak na razie udaje mam się doskonale(przynajmniej z mojej perspektywy J).  Generalnie dajemy luz maluchom i sobie, jesteśmy tam  bo chcemy, nie poganiamy się za bardzo, jak jest potrzeba to robimy przerwę-to nie wyścigi.

Dzięki dla wszystkich uczestników i do następnego.