Biegi dla dzieci, czyli zabawy ruchowe… zimą!

Cześć!

Jak mijają Wam zimowe dni? Mamy nadzieję, że nie zamknęliście się w domu na kilka miesięcy! 🙂 Przychodzimy dziś do Was z propozycją tego, co robić z dzieckiem na świeżym powietrzu w chłodne dni. Lepienie bałwana, rzucanie się śnieżkami czy robienie aniołków na śniegu to nasz totalny must have, jednak nie zawsze pogoda nas tak rozpieszcza, by za oknami podziwiać śnieg. W zastępstwie – równie zresztą ciekawym – pozostają nam organizowane każdego roku biegi dla dzieci. To połączenie świetnej zabawy z odrobiną zdrowej rywalizacji, co bardzo Wam polecamy.

Biegi dla dzieci – dlaczego warto i czego mogą dziecko nauczyć  

O dobroczynnym wpływie sportu na zdrowie pisać chyba nie musimy. Warto jest ćwiczyć niezależnie od okoliczności i zdecydowanie warto też uczyć tego dzieci poprzez zabawy ruchowe od najmłodszych lat. Ma to szczególną wartość, gdy możemy połączyć zajęcia sportowe ze spędzeniem czasu na dworze. Wiemy, że chłodne dni słabo do tego zachęcają, ale na szczęście znaleźli się ludzie, którzy postanowili zmotywować nas do tego i jednocześnie przekonać na dobre, że jesień i zima to  żadna przeszkoda!

City Trail Junior – świetna zabawa sportowa dla dzieci i rodziców

Mowa tu o organizowanych co roku od 2010 biegach przełajowych, które odbywają się w sezonie jesienno-zimowym i łączą biegi dla dorosłych z propozycją biegów dla dzieci i młodzieży. Maluszki mają możliwość sprawdzenia swoich sił na dystansach od 300 metrów do nawet 2 kilometrów. W zawodach sportowych może wziąć udział każde dziecko, któremu udało się już postawić swój pierwszy krok. Z nami Wiktor biega już od  listopada 2014, kiedy to miał zaledwie 2,5 roku.

Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie: City Trail. Dodam również, że biegi dla dzieci organizowane są na terenie całej Polski.

Zasady biegów dla dzieci:

– dzieci otrzymują medal po ukończeniu 4 z 6 biegów, jest on taki sam, jak medale przeznaczone dla dorosłych,

– istnieją podziały wiekowe, dzięki czemu dzieci biegną w swojej grupie wiekowej,

– do wieku dziecka dopasowywana jest odpowiednia dla niego długość trasy;

Zdrowa rywalizacja i nauka przestrzegania reguł

Biegi dla dzieci to jest zarówno nauka zdrowej rywalizacji, jak i radzenia sobie z porażką, która z przegranej wynika. Wiktor przez pierwsze dwa lata raczej nie przejmował się zbytnio wbieganiem jako ostatni. Trasa mijała mu radośnie na przewrotach, bieganiu na rękach i  testowaniu naszej cierpliwości.  Na mecie otrzymywał głośne brawa od wszystkich wokół, my także byliśmy oczywiście z niego bardzo dumni, jednak prawdziwą radość przyniósł nam moment, gdy Wiktor przebiegł całą trasę grzecznie od początku do końca.

Taki rodzaj zabawy sportowej dla dzieci to dobry sposób na naukę przestrzegania zasad i reguł, które w konkurencjach sportowych obowiązują. Dla nas to przede wszystkim możliwość spędzenia kreatywnie czasu z dzieckiem. Nie pierwsze miejsce, a dobra zabawa jest dla nas najważniejsza.

Sposób na to, co robić z dzieckiem zimą i jesienią

Jeszcze raz wracając do tego, co było już powiedziane: biegi sportowe dla dzieci, które organizuje City Trail (dawniej pod nazwą Z biegiem natury) wyróżniają się tym, że uzupełniają lukę, która powstała w harmonogramie biegów przełajowych. Dają szansę na aktywną zabawę na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Z naszego punktu widzenia: przede wszystkim motywują do tego! Biegamy także wtedy, gdy pada deszcz, wieje wiatr czy mróz gryzie w nos. Cykl obejmuje głównie biegi w sezonie jesienno-zimowym, ale jest jeden bieg organizowany dodatkowo latem.

Są wśród Was tacy, którzy mieli już okazję wziąć udział w biegach z dzieckiem? A może nawet byliście na jednym z organizowanych przez City Trail wydarzeń? Koniecznie pochwalcie się wrażeniami! Zachęcamy Was gorąco do tego, by nie rezygnować z aktywnego spędzania czasu z dzieckiem nawet w okresie zimowym. Czekamy również na Wasze propozycje zabaw sportowych!

Powyższy wpis był dla Ciebie wartościowy? Będzie nam bardzo miło, jeśli podzielisz się nim ze znajomymi. Pomóż nam stworzyć grupę osób, które dzielą się pomysłami na kreatywne sposoby spędzania czasu z dzieckiem!