Planowana wycieczka-Góry Bystrzyckie-Jagodna

Cześć,

planujemy wycieczkę w Góry Bystrzyckie-Jagodna. Spotykamy się w piątek wieczorem 10 stycznia 2020  w schronisku PTTK Jagodna i zostajemy tam do niedzieli. Auta można zostawić na parkingu pinezka google. Mamy zarezerwowane wszystkie pokoje  w linku poniżej możecie sprawdzić czy są jeszcze wolne, jeśli tak to napiszcie do mnie (lukasz@pazdej.pl lub za pośrednictwem messengera).  Założenie wyjazdu jest takie żeby się dobrze bawić, dać luz dzieciom i dorosłym. Po śniadaniu będziemy wychodzili na spacery w góry czyli pewnie koło 10-11. Jeśli znajdą się chętni to zrobimy wieczorem pogadanki dla dorosłych, może ktoś z was chciałby się podzielić refleksjami po ostatnio przeczytanej książce/szkoleniu na którym był lub ma przygotowany warsztat?

dokładniej opisuje to Aga

O co chodzi w tych wyjazdach?

Jeździmy od początku 2019 roku stałym składem kilku rodzin, w których dzieci są w edukacji domowej, szkołach alternatywnych lub unschoolingu. Co miesiąc dołączają do nas inni przyjaciele królika, więc robi się z tego na tyle spora gromadka, że rezerwujemy całe schronisko.

Jak i po co?

Zakładamy maksimum swobody, sobie i dzieciom. Możemy planować różne rzeczy, ale bez przymusu skorzystania z nich. Zwykle dużo rozmawiamy, korzystamy z przyrody, w zależności od pory roku zjeżdżamy na sankach lub taplamy się w rzece. Czasem coś zwiedzamy, czasem nie, czasem szukamy agatów, czasem budujemy tamy, czasem gramy w planszówki.

Od najbliższego wyjazdu dodatkowo testujemy system karteczkowy (a) oraz wywozimy w góry naszą samoedukację (b).
Czyli:
a. każdy, kto chce coś zorganizować dla innych, po prostu zapisuje to na kartce wraz z terminem i miejscem i wywiesza na tablicy
b. spotykamy się na dyskusjach, pogadankach poprzedzonych przedstawieniem/streszczeniem książki/kursu lub innej inspirującej rzeczy przez jedną osobę

link do tabeli

www.jagodna.com

bieżące sprawy w wydarzeniu na FB